Gallaskue 2018
Resultaterne fra Gallaskuet 27 oktober 2018
Dommere:
Jørgen Hindse, Birgit Seloy, Charlotte Høier
Foto: DKK kreds 3
Klik her for at lukke sektionerne igen.
Barn og hund (3-6 år)
Barn og hund (3-6 år)
Barn og hund (7-11 år)
Barn og hund (7-11 år)
1. Nanna m/ Tibetansk Spaniel
2. Moussa m/ Islandsk FÃ¥rehund
3. Signe m/ Golden Retriever
4. Evaana m/ Islandsk FÃ¥rehund
Juniorhandling
Juniorhandling
1. Stine m/ Mops
2. Løkke m/ Welsh Corgi Cardigan
3. Anna m/ Basset Hound
4. Linette m/ Shetland Sheepdog
Parklasse
Parklasse
1. Lotte m/ Tibetansk Spaniel
2. Kathe m/ Shih-Tzu
3. Søren m/ Broholmer
4. Claus m/ Old English Sheepdog
Baby
Baby
1. 0184 Shih Tzu
Minshih´s Stairway To Heaven
Ann Petersen
5700 Svendborg
2. 0009 Shar Pei
Hafferlaffen The Name of The Game
Michelle Lise Jensen
5560 Aarup
3. 0051 Korthåret Gravhund
Fløistrup´s Enya
Lene Fløistrup
5463 Harndrup
4. 0042 Mastiff
Hugedogge Love Me Tender
Birte Christoffersen
6040 Egtved
Hvalp
Hvalp
1. 0156 Fransk Bulldog
All Through A Wonderful Fighter
Laura Videsen
5700 Svendborg
2. 0035 Dværgschnauzer, Sort/Sølv
Frisenborg's Jens
Dorit Johansen
8653 Them
3. 0146 Coton De Tulear
Hamilton
Marianne Madsen
5690 Tommerup
4. 0067 Volpino Italiano
Astrid Di Casa Attardo
Aksel Carlsen
5550 Langeskov
Veteran
Veteran
1. 0065 Islandsk FÃ¥rehund
Surtsey's E-Eydis
Wilfred Olsen
5750 Ringe
2. 0088 Engelsk Cocker Spaniel
Ufhälls If You Want My Love
Karin Larsen
5932 Humble
3. 0194 Shih Tzu
Raven
Amanda Flindt
5672 Broby
4. 0011 Shar Pei
China Dream Bourbon
Mette Krog Andersen
5300 Kerteminde
Champion
Champion
1. 0078 Spinone
Falkereden's Hr. Railton
Tina Andersen, Niels Rasmussen
5683 Haarby
2. 0084 Amerikansk cocker spaniel
Truly Yours EASY TO REMEMBER
Charlotte Hansen
5853 Ørbæk
3. 0173 Mops
Adeltands Mighty Monty
Annette Roesskov, Stine Roesskov
5450 Otterup
4. 0028 Broholmer
Landkildens Elvira
Trine Birkekær
5220 Odense Sø
Gruppe 1
Gruppe 1
1. 0001 Australian Shepherd
Divine Moments Silverflame
Louise Lind Nielsen
5260 Odense S
2. 0208 Chodsky Pes
Dreams Come True De Saga Dalii
Charlotte Hansen
5853 Ørbæk
Gruppe 2
Gruppe 2
1. 0040 Grand Danois, Gul/Tigret
Maxidan's Boom Shake The Room
Karina Clausen
5250 Odense Sv
2. 0007 Newfoundland
Moonshinelover's Lincoln
Mette Krohn
4800 Nykøbing F
3. 0045 Mastiff
Touchdown From Big Boys Club
Birte Christoffersen
6040 Egtved
4. 0013 Shar Pei
Hafferlaffen Crazy In Love
Annette Betty Bendtsen
4070 Kirke Hyllinge
Gruppe 3
Gruppe 4
Gruppe 5
Gruppe 5
1. 0069 Samojedhund
Pilskaret's Best Of Diesel
Gitte Rosenquartz
5260 Odense S
2. 0063 Islandsk FÃ¥rehund
Surtsey's Y-Ysja
Wilfred Olsen
5750 Ringe
3.0066 Norsk Lundehund
Nysom Stella
Estrid Heldager
5771 Stenstrup
4. 0055 American Akita
KiThoGi's Bet the Limit
Kiki Dahl Lentz Giesmann
5250 Odense Sv
Gruppe 6
Gruppe 7
Gruppe 8
Gruppe 8
1. 0083 Amerikansk Cocker Spaniel
Truly Yours LEGALLY THE ONE
Charlotte Hansen
5853 Ørbæk
2.0110 Labrador Retriever
Vigga
Heidi Clausen
6520 Toftlund
3.0087 Engelsk Cocker Spaniel
BlackJack
Trine Klokker
5000 Odense C
4. 0089 Flat Coated Retriever
Brudager´s flower by Lonas
Agnete Holm Hvidt
5300 Kerteminde
Gruppe 9
Gruppe 9
1. 0180 Pudel, Mellem, Brun/Hvid/Sort
Zalanka´s Herbie The Love Bug
Rikke Madsen
8930 Randers Nø
2.0171 Mops
Zuma's Joyrider
Annette Roesskov
5450 Otterup
3.0197 Tibetansk Spaniel
Sommerlyst's Ka-Ta-Ra Kan-Tsi
Lotte Nissen
5230 Odense M
4. 0149 Coton De Tulear
Sikolima's Yours forever Musketeer
Marianne Buchwald Jakobsen
3450 Allerød
Gruppe 10
Gruppe 10
1. 0202 Saluki
Awatif Hadia Min Sahra
Poul Erik Fuglsang
5450 Otterup
2.0206 Whippet
Sea Leopard's Unique Starlight
Regitze C. Bobjerg
6000 Kolding
3.0201 Borzoi
Vasart Serafima
Sif Stokholm Iversen
5450 Otterup
BIS
BIS
1. 0180 Pudel, Mellem, Brun/Hvid/Sort
Zalanka´s Herbie The Love Bug
Rikke Madsen
8930 Randers Nø
2.0083 Amerikansk Cocker Spaniel
Truly Yours LEGALLY THE ONE
Charlotte Hansen
5853 Ørbæk
3. 0076 Basset Hound
Longbody's Spise med Price
Regitze Rasmussen
5320 Agedrup
4. 0069 Samojedhund
Pilskaret's Best Of Diesel
Gitte Rosenquartz
5260 Odense S