19 - 20 maj 2013
Rally stævne i Svendborg

 
Vinderne i championklassen mandag den 20. maj 2013 ved dommer Pia Johnsen
 



1. vinder (fra venstre)

Fører: Karen Ulrich Strandbygaard

Hund: Susquatch A Midsummer Night's Dream

Race: Beagle

 

2. vinder

Fører: Lise Gross Pedersen

Hund: Honnie From Melody-Mountains

Race: Dværgpudel

 

3. vinder

Fører: Pia Lyholm Halvorsen

Hund: Khetasio Mereenie Loop

Race: Australian Shepherd

 

Vinderne af ekspertklassen mandag den 20. maj 2013 ved dommer Pia Johnsen
 



1. Vinder (fra venstre)

Fører: Anita Faurholt

Hund: Emma

Race: Border Collie

 

2. Vinder

Fører: Vibe Rikskov

Hund: Lipurta's Viska Lilja

Race: Islandsk Fårehund

 

3. Vinder og Rallychampion på dagen

Fører: Dorte Storm Møller

Hund: Liva

Race: Ikke stambogsført

 

 
Vinderne i øvedeklassen mandag den 20. maj 2013 ved dommer Pia Johnsen



1. Vinder (fra venstre)

Fører: Anni Pedersen

Hund: Fæhunden's Nougat

Race: Border Collie

 

2. Vinder

Fører: Heidi Gjerstad

Hund: Bondekonens Does Livlige Askepott

Race: Schapendoes

 

3. Vinder

Fører: Tina Sidney

Hund: Bailey

Race: Ikke stambogsført

 

 
Vinderne af begynderklassen mandag den 20. maj 2013 ved dommer Pia Johnsen
 



1. Vinder (fra venstre)

Fører: Eva Rosengren

Hund: Chance

Race: Australian Shepherd

 

2. Vinder

Fører: Kathrine Knudssøn

Hund: Rastadoes Baloo

Race: Schapendoes

 

3. Vinder

Fører: Tanja Romppanen Marcussen

Hund: Lærkegården's Kari

Race: Welsh Corgi Cardigan

 

 
 
 Vindere Søndag den 19 maj
 
Vinderne af championklassen søndag den 19. maj 2013 ved dommer Trine Dyrgaard
 



1. Vinder (fra venstre)

Fører: Lise Gross Pedersen

Hund: Honnie From Melody-Mountains

Race: Dværgpudel

 

2. Vinder

Fører: Pia Lyholm Halvorsen

Hund: Khetasio Mereenie Loop

Race: Australian Shepherd

 

3. Vinder

Fører: Margit Rasmussen

Hund: Eikica Black Gipsy

Race: Shetland Sheepdog

 

V
inderne af ekspertklassen søndag den 19. maj 2013 ved dommer Trine Dyrgaard
 



1. Vinder (fra venstre) og Rallychampion på dagen

Fører: Vibe Rikskov

Hund: Lipurta's Viska Lilja

Race: Islandsk Fårehund

 

2. Vinder og Rallychampion på dagen

Fører: Margit Rasmussen

Hund: Elverlamshuset's Isadora

Race: Shetland Sheepdog

 

3. Vinder

Fører: Laila Korsgaard

Hund: Lab.Charmi Ballyes Swift

Race: Labrador Retriever

 

 
 
Vinderne af øvedeklassen søndag den 19. maj 2013 ved dommer Trine Dyrgaard
 



1. Vinder (fra venstre)

Fører: Hanne Rudbeck

Hund: Joe

Race: Border Collie

 

2. Vinder

Fører: Susanne Ekelund

Hund: Ellebækgårdens Rasmine

Race: Dansk/Svensk Gårdhund

 

3. Vinder

Fører: Anni Pedersen

Hund: Fæhunden's Nougat

Race: Border Collie

 

 
Vindere af begynderklassen søndag den 19. maj 2013 ved dommer Trine Dyrgaard
 



1. Vinder (fra venstre):

Fører: Eva Rosengren

Hund: Chance

Race: Australian Shepherd

 

2. Vinder

Fører: Yanne Enevoldsen

Hund: Kiosans Sweet Sazu

Race: Malinois

 

3. Vinder

Fører: Kathrine Knudssøn 

Hund: Rastadoes Caspian

Race: Schapendoes