Foråraskue
Resultaterne fra forårskuet 20 Maj
Dommere: Tenna Bihlet - Vibeke Rørdam - Vibeke Ellesøe
Foto: DKK kreds 3
Klik her for at lukke sektionerne igen.
Barn og hund (3-6 år)
Barn og hund (3-6 år)
Ingen deltager
Barn og hund (7-11 år)
Juniorhandling
Juniorhandling
1. Frederikke m. chihuahua
2. Ronja m. Finsk lap
3. Løkke m. whippet
4. Henriette m. Coton de Tulear
Parklasse
Baby
Baby
1. Stabyhoun - Skov's Emma von Anton Jelmer, Birgit Skov, Egtved
2. Chodsky Pes - Dreams Come True De Saga Dalii, Charlotte Hansen, Ørbæk
3.PETIT BRABANCON - Mdac's Jenny From The Block, Diana Holm Beier, Gelsted
4. AUSTRALIAN SHEPHERD - Divine Moments Silverflame, Henrijette Kipper Sarsgaard, Nyborg
Hvalp
Hvalp
1. RIESENSCHNAUZER, SORT - Otis Boanergos Shampagne, Helle Maltha, Bindslev
2. SEALYHAM TERRIER, Bussy Buddy Holly Golightly, Susanne Nordentoft, Assens
3. GOLDEN RETRIEVER - Golden Countryside's Broken Angel, Per Markvart Kristensen, Joan Lund Kristensen, Brørup
4. BOSTON TERRIER - Alisia, Carina Vierø Holtehuus, Bjert
Veteran
Veteran
1. TIBETANSK SPANIEL - Body Rocks Twilight, Anngrete Rasmussen, Odense NV
2. SAMOJEDHUND - Cabaka's Alfonzo of Gucci, Gitte Morell, Bettina Jensen, Esbjerg V
3.NEWFOUNDLAND - Squamish Razz-Matazz, Lisa Christensen, Broby
Champion
Champion
1. LEONBERGER - Wonderpark's Smaragd, Lotte Trabjerg, Frank Kristensen, Odense N
2. AMERICAN AKITA - Can't Help Falling In Love, Mette Jensen, Kenneth Dupont, Græsted
3. Stabyhoun - Malue, Birgit Skov, Egtved
4. SAMOJEDHUND - Winter Day's Real Lil' Star, Malene Lerche Bjerregaard, Nr. Aaby
Gruppe 1
Gruppe 1
1. SHETLAND SHEEPDOG, Firehøje's Fancy Patricia, Lone Rehder Jørgensen, Vandel
2. WELSH CORGI PEMBROKE - Siggen's Carly, Hanne Rohmann, Gislev
Gruppe 2
Gruppe 2
1. SHAR PEI - Hafferlaffen Pure Love, Anja Andrea Brydegaard Breum, Søndersø
2. BERNER SENNENHUND - Bernerhøjen's Theis, Lars Kjeldsen, Gelsted
3. DVÆRGSCHNAUZER, PEBER/SALT - Maren Brems' Xantia, Wille Ellesøe, Hirtshals
Gruppe 3
Gruppe 4
Gruppe 5
Gruppe 5
1. SIBERIAN HUSKY - Here Comes Mr. Grey Star'N Nordica, Janni Morsing, Johnny Eckhaus, Teodóra Nagy, Sønderborg
2. AMERICAN AKITA - Kiaraz Design's Limited Edition, Mette Jensen, Kenneth Dupont, Græsted
3. SAMOJEDHUND - Acaiza's Always In Your Heart, Malene Lerche Bjerregaard, Nørre Aaby,
4. ETNAHUND Cyrenensis Bahira Aquila, Liselotte Kaagaard, Borup
Gruppe 6
Gruppe 6
1. RHODESIAN RIDGEBACK - Villagedogs Our BelAmi, Poul H. Jensen, Netti B.G. Jensen, Svendborg
Gruppe 7
Gruppe 7
ingen mødt
Gruppe 8
Gruppe 8
1. AMERIKANSK COCKER SPANIEL - Truly Yours Safari Madness, Charlotte Hansen, Ørbæk
2. Spansk vandhund - Kajsenborg's marbella, Jonna Dam Andersen, Ørbæk
3. LABRADOR RETRIEVER - Skovhave's Adorable Andromeda, Sine Frydenlund Andersen, Ringe
4. Engelsk cocker spaniel - Tamaro vom Nikolausberg - Karin Larsen, Humble
Gruppe 9
Gruppe 9
1. CHIHUAHUA, LANGHÃ…RET - AwesomeAbel, Mille-My Pirozzi Lind Friis, Horsens
2. Pudel, mellem, brun/hvid/sort - Black Design's Desdemona, Merete Jensen, Tistrup
3. TIBETANSK SPANIEL, Mysebo's Hallelulia Moment, Anngrete Rasmussen, Odense Nv
4.BICHON FRISE - Vejles Lille Naja, Hanne Madsen, Vejle
Gruppe 10
Gruppe 10
1. IRSK ULVEHUND - Rabbitville Erasmus af Kyø, Tina Koustrup Otto, Nibe
2.WHIPPET - See My Elegance De Casa Braty, Tenna Bihlet Dahl, Pernille Kirkeby Probst, Haslev
3. ITALIENSK MYNDE - Life companion Jean, Liselotte Kaagaard, Brian Kaagaard, Borup
BIS
BIS
1. SIBERIAN HUSKY - Here Comes Mr. Grey Star'N Nordica, Janni Morsing, Johnny Eckhaus, Teodóra Nagy, Sønderborg
2. RHODESIAN RIDGEBACK - Villagedogs Our BelAmi, Poul H. Jensen, Netti B.G. Jensen, Svendborg
3. IRSK ULVEHUND - Rabbitville Erasmus af Kyø, Tina Koustrup Otto, Nibe
4. CHIHUAHUA, LANGHÃ…RET - AwesomeAbel, Mille-My Pirozzi Lind Friis, Horsens